مهندسین مشاور پرجیوا با بیش از 15 سال تجربه در زمینه مشاوره سرمایه گذاری و کسب و کار؛ تهیه طرح توجیهی و امکان سنجی بازار، فنی، مالی و اقتصادی؛ طراحی و تهیه نقشه های ساختمان های تولیدی و خدماتی؛ و همچنین مشاوره تامین ماشین آلات و تجهیزات خط تولید فعالیت می نماید. در جدول زیر فقط منتخبی از پروژه های انجام شده در حمل و نقل و لجستیک آمده است.

حمل و نقل و لجستیک

در دنیای امروز و در ادبیات بازرگانی و اقتصادی و مطالعات طرح توجیهی، بدون شک حمل و نقل (Transportation) و لجستیک (Logistic) از بخش های بسیار حیاتی و جدانشدنی از تجارت امروز هستند.

حمل و نقل، به معنای جابه‌جایی کالا و محصولات است و لجستیک به معنی مدیریت حمل و نقل داخلی و خارجی کالا از تولیدکننده به مصرف کننده نهایی است. این اصطلاحات اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، اما آن ها دو بخش بسیار متفاوت از زنجیره تامین هستند. لجستیک و حمل و نقل با انتقال محصولات و خدمات از یک مکان به مکان دیگر سر و کار دارد.
اگر چه در بسیاری از جاها مانند طرح توجیهی، این دو اصطلاح حمل و نقل و لجستیک به جای یکدیگر استفاده می شوند، ولی تفاوت‌ لجستیک و حمل و نقل، به سادگی قابل تمیز می باشد.
عملیات لجستیک مربوط به تدارکات مرتبط با یکپارچه‌سازی انبار، حمل‌ و نقل، فهرست ‌نویسی، جابه‌جایی و بسته‌ بندی کالا است در حالی که حمل و نقل، با عملکرد جابجایی محصولات از یک مکان به مکان دیگر سروکار دارد.
به بیانی دیگر می‌توان گفت که حمل و نقل، خود بخشی از یک پروسه بزرگ تر به نام لجستیک یا تدارکات می باشد و یکی از عملیات مختلف آن می است.
.

برخی پروژه های انجام شده طرح توجیهی در زمینه حمل و نقل و لجستیک

wdt_ID ردیف کارفرما عنوان پروژه
387 1 شرکت صنایع سیم و کابل سیم کوه شمال طرح توجیهی و امکان‌سنجی فنی مالی و اقتصادی تولید سیم و کابل
388 2 آقای رمضان صادق طرح توجیهی و امکان‌سنجی فنی مالی و اقتصادی تولید دستگاه های پمپ آب و نورد
389 3 آقای اکبر یعقوبی طرح توجیهی و امکان‌سنجی فنی مالی و اقتصادی تولید سیم و کابل
390 4 سفال شرکت آسانسور نیک سیر شمال طرح توجیهی و امکان‌سنجی فنی مالی و اقتصادی تولید قطعات آسانسور
391 5 شرکت تعاونی دانش بنیان آرمان نوآوران میهن طرح توجیهی و امکان‌سنجی فنی مالی و اقتصادی توليد دستگاه ريموت كنترل كامپيوتر
392 6 شرکت سمبول سيستم طرح توجیهی و امکان‌سنجی فنی مالی و اقتصادی توليد انواع كارتهاي اعتباري
393 7 شركت فن آوران انرژي پاك آسيا طرح توجیهی و امکان‌سنجی فنی مالی و اقتصادی نيروگاه 25 مگاواتي گازي
394 8 شرکت اندازه سازان شمال طرح توجیهی و امکان‌سنجی فنی مالی و اقتصادی اندازه گیری و کالیبراسیون
395 9 شركت آدونيس شمال طرح توجیهی و امکان‌سنجی فنی مالی و اقتصادی توليد انواع CD و DVD پرشده و قاب

برای سفارش طرح توجیهی و محاسبات کامفار (COMFAR) در زمینه حمل و نقل و لجستیک