فرمت جواز و طرح توجیهی بانکی و سازمانها

طرح توجیهی و امکان سنجی بانک ملت و نحوه اخذ تسهیلات وام بانکی

طرح توجیهی بانک ملت

طرح‌توجیهی بانک ملت و نحوه اخذ تسهیلات وام بانکی صنعتی و معدنی

بانک ملت به موجب مصوبه‌ی مورخ 29 آذر 1358 مجمع عمومی بانک‌ها از ادغام بانک‌‌های تهران، داریوش، بین‌المللی ایران، عمران، بیمه‌ی ایران، ایران و عرب، پارس، اعتبارات تعاونی و توزیع، تجارت خارجی و فرهنگیان در تاریخ 31 تیر 1359 تشکیل و با شماره 38077 در اداره‌ی ثبت شرکت‌ها به ثبت رسید و عملیات اجرایی بانک از همان تاریخ آغازشد.
با ادغام بانک ها، سرمایه‌ی اولیه‌ی بانک ملت به سی وسه میلیارد و پانصدمیلیون ریال رسید.
به استناد مجمع عمومی فوق‌العاده بانک‌ها (مورخ 17 فروردین87) و تصویب نامه هیأت محترم وزیران (شماره 68985/ت 37925 مورخ 2 مرداد 86) شخصیت حقوقی بانک ملت به سهامی عام تبدیل گردید.
بانک ملت در حال حاضر با سرمایه 262043 میلیارد ریال یکی از بزرگ ترین بانک‌های کشور است که درچارچوب دولت جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند.
مهم‌ترین راهبردهای بانک ملت توسعه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات، مدیریت روابط مشتریان، بهبود کیفیت خدمات، توسعه منابع انسانی و بهبود شاخص‌های عملکرد است. برای دستیابی به این راهبردها، اهدافی همچون رشد و بهره‌وری بانک، سوددهی و ارائه خدمات مناسب به مشتریان، شناخت نیازها و دسته‌بندی مشتریان و فرآیندهای مربوط به سود، آموزش‌های استراتژی محور، فن‌آوری نوین بانکی و همسوسازی اهداف فردی، بخشی و سازمانی ترسیم شده‌است.

طرح توجیهی بانک ملت

تسهیلات طرح کسب و کار و طرح‌توجیهی بانک ملت

طرح یا پروژه عبارت است از مجموعه‌ای از اجزا و برنامه های اجرایی زمانبندی شده برای ایجاد یک واحد تولیدی (صنعتی ، معدنی و کشاورزی) و خدماتی و ساختمانی با بودجه ای لازم به منظور تولید کالا و یا ارائه خدمات مشخص یا توسعه و ارتقاء آنها در جهت تامین قسمتی از نیاز جامعه (تقاضا) و توسعه اقتصادی کشور. این طرح برای تسهیلات نیاز به طرح‌توجیهی بانک ملت و یا همان امکانسنجی دارد.

سرفصلها و نکات لازم در تدوین طرح‌توجیهی بانک ملت و گزارشات تهیه شده جهت اخذ وام از بانک ملت:

الف- سابقه متقاضی در طرح‌توجیهی بانک ملت:

۱. سوابق ثبتی شرکت:

نام و نوع شرکت – تاریخ، شماره و محل ثبت – سرمایه اولیه ثبت شده و سرمایه فعلی شرکت -محل دفتر مرکزی – موضوع فعالیت و کلیه تغییرات قانونی و اصلی ثبت شده با ذکر تاریخ آگهی و نوع تغییرات

۲. سرمایه و سهامداران:

میزان آخرین سرمایه شرکت و نحوه تسهیم آن، تفکیک میزان سرمایه پرداخت شده وتعهد شده

* اسامی سهامداران عمده، تعداد سهام، نوع سهام ، مبلغ اسمی هر سهم، مبلغ کل و درصد سهم هر یک از سهامداران.

۳. مدیریت:

* مشخصات اعضای هیات مدیره براساس اخرین تغییرات قانونی و ارائه سوابق علمی و تجربی هریک از مدیران

* مشخصات بازرسان قانونی اصلی و علی البدل شرکت و تاریخ انتصاب و مدت اعتبار حضور آنان براساس آخرین آگهی تغییرات شرکت 

* توضیحات لازم در ساختار اجرای طرح شامـل مدیـران اجـرایی و مشاوران و پیمانکاران طـرح

۴. مجوزهای قانونی:

کلیه مجوزهای قانونی اخذ شده از سازمان های تابعه (با ذکر شماره و تاریخ) و مجوزها و استانداردهای مورد نیاز تا مرحله بهره برداری تجاری از طرح و پیش بینی مقطع زمانی لازم جهت اخذ این مجوزها

۵. بررسی توان مندی های متقاضی:

* توانمندی بالقوه یا بالفعل متقاضی برای کسب سهم بازار
* سوابق مالی متقاضی
* توان مندی های بالقوه و بالفعل فنی
* توان مندی های مدیتریتی متقاضی

ب- مطالعه بازار طرح‌توجیهی بانک ملت

۱. مقدمه

خلاصه ای از تاریخچه محصول (محصولات) مورد بررسی، هدف از اجرای طرح و محل اجرای طرح و کلیاتی که دربرگیرنده ویژگی ها و مزایای طرح می باشد.

۲. معرفی محصول (محصولات) در معرفی محصول مواردی از قبیل کدهای ISIC ، مشخصات، ویژگی ها و تعاریف علمی و تخصصی ، استانداردهای بین المللی (جهانی) و ملی محصول ، معرفی کاربردهای محصول شامل ماهیت ، کاربردها ، ضرایب مصرف ، الگوی مصرف جامعه و…. ارائه می شود.

۳. معرفی پروژه:

در بخش مذکور تحلیل ضرورت اجرای پروژه شامل هدف صادراتی ، هدف جایگزینی واردات ، تکنولوژی جدید، تغییر الگوی مصرف و…. و همچنین ملاحظات اجرائی پروژه شامل ملاحظات اقتصادی ، ملاحظات اجتماعی و فرهنگی و ملاحظات سیاسی و مکان یابی پروژه تحلیل می شود.

۴. دانش فنی پروژه:

بررسی تناسب دانش فنی با بازار هدف و مطالعه سوابق فعالیت شرکت عرضه کننده دانش فنی در بازارهای هدف توضیح داده می شود

۵. قیمت مواد اولیه و نحوة تأمین آن (مواد اولیه، کمکی و مصرفی)

در این بخش نحوه تأمین مواد اولیه طرح به لحاظ داخلی یا وارداتی بودن ، قیمتهای جهانی ، تفکیک هزینه های گمرکی و حمل و نقل ، تعیین نرخ های تعرفی گمرکی ، ارائه روند قیمت مواد اولیه طرح طی سالهای گذشته ، تحلیل حساسیت طرح به قیمت مواد اولیه و تعیین قیمت مواد اولیه مصرفی با توجه به مشخصات فنی محصول ارائه می گردد.

۶- قیمت فروش محصولات طرح:

شامل تحلیل قیمت محصولات شرکتهای رقیب ، تعیین نرخ های تعرفه گمرکی ، ارائه قیمت جهانی با احتساب هزینه های حمل و نقل و هزینه های گمرکی، تحلیل حساسیت طرح به تغییر قیمت فروش محصولات طرح و تعیین قیمت فروش محصول متناسب با مشخصات فنی محصول تولیدی میباشد.

۷- تحلیل جایگاه صنعت مورد بررسی در سیاست های کلان اقتصادی کشور:

حاوی سازگاری اجرای پروژه با مجموع استراتژی های کلان اقتصادی ، بررسی جایگاه صنعت در اولویت های سرمایه گذاری و سیاست های حمایتی دولت از آن ، مزیت های نسبی سرمایه گذاری ، بررسی قوانین و مقررات دولتی و جهانی مرتبط، بررسی روند موانع تعرفه ای و غیرتعرفه ای سازمان تجارت جهانی و اثرات آن ، بررسی تاثیر واردات و صادرات غیررسمی بر صنعت مورد بررسی

۸- عرضه:

تولید داخلی:
در این قسمت، تعداد واحدهای فعال، ظرفیت اسمی، ظرفیت عملی و روند تولید طی سالهای گذشته ارائه می شود.

واردات:
حجم و ارزش واردات محصول مورد بررسی طی سالهای گذشته براساس کد تعرفه های مرتبط همراه با ارائه کشورهای مبداء و میزان واردات از هر کشور همراه با بررسی و تحلیل کارشناسی میزان واردات رسمی و غیررسمی عرضه در گذشته :
براساس آمار واردات و تولید داخلی برای حداقل ۵ سال گذشته محاسبه می شود.

۹- پیش بینی امکانات عرضه:
پیش بینی امکانات عرضه داخلی:

در این قسمت لازم است ظرفیت عملی واحدهای فعال، طرحهای توسعه ای این واحدها و طرحهای در دست اجرا مورد محاسبه قرار گیرند و سرانجام متناسب با پیشرفت فیزیکی طرحهای توسعه ای و در دست اجرا مجموع امکانات عرضه برای سالهای آینده ارائه شود.

پیش بینی واردات:
در قسمت پیش بینی واردات لازم است با توجه به امکانات عرضه صنعت، قدرت رقابت پذیری آن با محصولات رقیب خارجی و همچنین روند واردات طی سالهایگذشته و کلیه متغیرهای تأثیرگذار* بر روند واردات میزان واردات در طی سالهای آتی ارائه گردد.

پیش بینی امکانات عرضه:

براساس پیش بینی واردات و تولید داخلی برای حداقل ۵ سال آتی محاسبه می شود.

۱۰- تقاضا:
تقاضای خارجی (صادرات) حجم و ارزش صادرات محصول مورد بررسی طی سالهای گذشته براساس کد تعرفه های مرتبط همراه با ارائه کشورهای مقصد و میزان صادرات به هر کشورها ارائه می شود.

۱۱-تقاضای داخلی:

در زیر عنوان مزبور با استفاده از روش برآورد مصرف ظاهری می توان و در صورت وجود از طریق برآورد میزان مصرف گروههای مصرف کننده کالا در سطحجامعه تقاضای داخلی برآورد می گردد.

۱۲-پیش بینی تقاضا:
پیش بینی تقاضای داخلی:
با استفاده از یکی از روشهای

۱- روش اقتصادسنجی

۲- روش روند گذشته (تداوم روند قبلی)

۳- روش سطح مصرف (مصرف سرانه)

۴- روش ضریب مصرف

۵- فرایند مارکو

Markov Peocess) -۶) روش روند متغیر:

۷- روش تحلیل بودجه خانوار

۸- روش مقایسه بین المللی

۹- استفاده از شاخص های راهنما میزان تقاضا برای حداقل ۵ سال آتی پیش بینی میگردد. پیش بینی تقاضای خارجی (صادرات) در این بخش، با توجه به الگوهای مختلف موجود جهت پیش بینی تقاضا و همچنین اطلاعات در دسترس در زمینه بازار جهانی و روند گذشته صادرات محصول مورد بررسی، پیش بینی صادرات به صورت می پذیرد.

۱۲-۱-تحلیل موازنه پیش بینی امکانات عرضه و پیش بینی تقاضا:

* از مقایسه جداول مربوط به امکانات عرضه و پیش بینی تقاضا، وضعیت آینده صنعت مورد بررسی تحلیل می شود.

۱۳-بررسی بازار جهانی:

در مورد طرحهایی که بازار هدف، بازار صادراتی می باشد و همچنین در مورد طرحهایی که محصول مورد بررسی رقیب وارداتی (محصول خارجی) دارد، بررسی بازار جهانی و منطقه ای ضروری می باشد.

۱۴-برنامه فروش شرکت و تعیین بازار هدف:

برنامه شرکت و همچنین میزان استفاده از ظرفیت عملی ، بازار هدف شرکت دردسترسی به بازار داخلی و صادراتی متناسب با دانش فنی طرح و توانمندی شرکت در دستیابی بازار و قدرت رقابت پذیری آن در این بخش ارائه می شود.

۱۵- جمع بندی، نتیجه گیری و ارائه پیشنهاد:

با مطالعه و تحلیل تمام ارکان مطالعه بازار و نتایج یافته های پژوهش ، یک چکیده از هدف اجرای پروژه، تبیین محیط پیرامونی بازار و تحلیل های کمی مربوط به وضعیت عرضه و تقاضا و پیش بینی امکانات عرضه و تقاضا ارائه می شود و در پایان پیشنهادهای کاربردی در زمینه توجیه پذیری اجرای پروژه که هدف اصلی مطالعه است ارائه می گردد. توانمندی متقاضی به لحاظ شناخت شرایط حاکم بر بازار محصول مورد بررسی و همچنین داشتن قابلیتهای لازم جهت فعالیت در بازار فروش محصول از جمله موارد تأثیرگذار در تصمیم گیری نهایی می باشد.

۱۶- محاسبه شاخص های اقتصادی:

الف – برآورد ارزش افزوده طرح در ظرفیت کامل بهره برداری

ب – برآورد نقطه سر به سر طرح

ج – نسبت سرمایه گذاری به اشتغال


جهت مشاوره و تدوین مطالعات بازار و طرح‌توجیهی فنی-اقتصادی جهت اخذ تسهیلات بانک ملت ‌

ج- مطالعه فنی طرح‌توجیهی بانک ملت

هدف از اجرای طــرح

در این قسمت هدف از ایجاد طرح شرح داده می شود و حدود و مشخصات طرح از جمله نام و ظرفیت عملی تولیدات، محل اجرای طرح و شیفت کار در روز، ساعت کاری درهر شیفت و تعداد روز کاری در سال ذکر می گردد.

ظرفیت

در بخش ظرفیت از طرح‌توجیهی ظرفیت طرح براساس مجوزهای قانونی ارائه و ظرفیت تولید (اسمی و عملی) براساس مشخصات فنی دستگاهها/خط تولید برمبنای مفروضات نوبت کاری محاسبه و تعیین می گردد. در مورد ظرفیت طرحهـای توسعه، ظرفیت بخش موجود جداگانه محاسبه و میزان تولید در طی حداقل سه سال گذشته ارائه گردد.

محصول تولیدی

در قسمت محصولات نام و نوع تولیدات، تعاریف علمی ، مشخصات فیزیکی و شیمیایی محصولات ارائه شده و در صورتیکه تنوع محصولات تولیدی بالا باشد انتخاب محصولات تیپ صورت گیرد.

مواد اولیه، کمکی و بسته بندی

در این مرحله موارد نوع و مشخصات مواداولیه، مواد کمکی و بسته بندی ، منابع تأمین ، نحوة حمل و نقل و انبار مواد ، میزان مصرف برای واحد تولید ، میزان ضایعات و و وضعیت بازیافت آن در خط تولید، و هزینة تأمین مورد بررسی قرار می گیرند. در طرحهای توسعه، تمامی موارد فوق، بصورت جداگانه جهت تولیدات بخش موجود و بخش توسعه ذکر شود.

روش تولید

در روش تولید براساس سیستم ردپای مواد اولیه تا رسیدن به محصول نهایی شرح داده می شود. ضروری است تمام اتفاقاتی که در این میان رخ می دهد با توجه به شرایط فیزیکی حاکم مثل دما، فشار، رطوبت و… توضیح داده شود. در روش تولید باید فعالیت هر یک از ماشین آلات طرح معین شود. در مورد طرحهای توسعه، روش تولید محصولات بخش موجود و بخش توسعه به شرح فوق لحاظ گردد.

مشخصات دانش فنی تولید:

ضروری است در خصوص مواردی از قبیل امکان اخذ دانش فنی مورد نیاز از منابع داخلی یا خارجی و نحوة انتقال فن آوری ، سوابق و تجربه دارنده دانش فنی ، مقایسه انواع شناخته شده دیگر دانش فنی و فن آوری های مرتبط و مجوزهای مربوط به تأیید دانش فنی داخلی از نهادهای علمی معتبر اظهار نظر گردد.

کنترل کیفیت:

لازم است سیستم کنترل کیفیت واحد و رعایت استانداردهای لازم بررسی شود. ارائه مراحل بازرسی در بخش های مختلف از جمله مواداولیه،محصول،فاضلاب و غیره با ذکر پارامترهای کنترلی هر مرحله و نتایج استحصالی ازآن و نحوه اعمال نتایج در فرآوری مواد از اهمیت عمده ای برخوردار بوده و توضیح آن ضروری می باشد.

محیط زیست:

می بایست سیستم تولید از جهت رعایت قوانین و مقررات محیط زیست و ملاحظات و تجهیزات لازم مورد دقت قرار گیرد. در صورت وجود مجوز محیط زیست شرایط و مشخصات اشاره شده در مجوز در این بخش با ذکر شماره و تاریخ آورده شود.

پیش بینی تولید و فروش در طرح‌توجیهی:

با در نظر گرفتن برنامه زمان بندی طرح، راه اندازی آزمایشی و آغاز بهره برداری تجاری، لازم است برنامه تولید و فروش تا رسیدن به حداکثر ظرفیت عملی برای سال های آتی مشخص گردد. در طرحهای توسعه بعضاً می توان با استفاده از میزان تولیدات قبلی، میزان تولید بخش موجود را پیش بینی نموده و با تولیدات بخش توسعه ذکر کرد.

هزینه های سرمایه گذاری طرح:

در هزینه های سرمایه گذاری طرح این بخش سرمایه ثابت و سرمایه مورد نیاز در دوران بهره برداری همراه با توضیحات تفصیلی به شرح زیر برآورد می گردد.

زمین

مشخصات زمین مانند مساحت، ابعاد ، آدرس مطابق اسناد و ثبت قانونی، نحوة خرید یا واگذاری آن، تغییر کاربری، امکان دستیابی به تاسیسات خدماتی، زیربنایی و خطوط ارتباطی، قیمت خرید زمین یا اجاره و سایر هزینه های مترتب به آن و وضعیت مالکیت زمین مشخص می گردد.

:محوطه سازی 

در بررسی محوطه سازی حجم و مشخصات فنی کار به همراه هزینه های مورد نیاز در بخشهای تسطیح، خاکبرداری و خاکریزی ، حصار یا دیوارکشی ، درهای ورودی، جدول بندی و کانال کشی ،خیابان کشی و آسفالت، پارکینگ، فضای سبز، روشنایی محوطه و سایرموارد مد نظرقرارگرفته و در گزارش لحاظ می گردد

ساختمان:

در هر طرح براساس نوع فعالیت نوع ساختمان ها تعیین می گردد. در این بخش مواردی از قبیل موقعیت ساختمانها از لحاظ موقعیت مکانی ، سطح زیربنای موردنیاز، نوع و مشخصه های فنی هر ساختمان و هزینه هر واحد و هزینه کل آن با در نظر گرفتن نیاز طرح، موافقت های اخذ شده و ظرفیت های تعیین شده برآورد گردد.

ماشین آلات:

در این بخش نام، نوع و مدل کلیه ماشین آلات، ظرفیت و انرژی مصرفی هریک از آنها، کشور سازنده، کارخانه سازنده ، بررسی توانمندی ساخت، خدمات مهندسی و فنی سازندگان یا فروشندگان، امکان ساخت در داخل کشور و ارائه سابقه سازنده یا سازندگان در این زمینه ، خدمات پس از فروش سازندگان و فروشندگان مانند تأمین قطعات یدکی، بررسی کامل بودن خط تولید، توازن و هماهنگی واحدهای مختلف از نظر انتخاب ظرفیت سیستم تولید، ترکیب محصول و انتخاب ماشین آلات و…. ، محل نصب ماشین آلات در سالن تولید (لی اوت ماشین آلات) ، سابقه کار این نوع ماشین آلات در واحدهای مشابه ، ارائه حداقل دو پروفرمای مقایسه ای با مشخصات فنی یکسان با پروفرمای اصلی منطبق با شرایط مورد قبول بانک ، دلایل انتخاب ماشین آلات مورد نظر و…. و در نهایت هزینه های تامین ماشین آلات و دانش فنی مورد بررسی قرار می گیرد. در طرحهای توسعه، مشخصات ماشین آلات بخش موجود نیز علاوه بر مشخصات و هزینه های انجام شده و مورد نیاز بخش توسعه شرح داده شوند.

تأسیسات:

بر حسب نیاز، انواع تأسیسات یک طرح تولیدی از قبیل برق، آب، بخار، هوای فشرده، سوخت، گازهای صنعتی، روغن داغ، لوله کشی، سیستم اعلام و اطفای حریق، سیستم گرمایش و سرمایش، سیستم تصفیه آب، سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی و غیرصنعتی، باسکول، تهویه، واحد زباله سوز، مخابرات، چیلر، برج خنک کننده و سیستم حفاظتی مشخص و هزینه هر یک تعیین می شود. منابع تأمین، مـــقدار مــورد نیاز، ذخیره سازی و تجهیزات اضطراری در هر مورد می بایست برآورد گردند. هزینه های تأسیسات، شامل خرید و نصب دستگاه ها و تجهیزات اصلی، یدکی و ذخیره، لوله، کابل، اتصالات و غیره است. لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی

این اقلام شامل وسایل آزمایشگاهها، تجهیزات تعمیرگاهها، کارگاهها، انبارها، و وسایل ایمنی است.

وسائط نقلیه:

وسائط نقلیه مورد نیاز جهت رفع نیازهای روزمره کارخانه، انتقال مواد و کالا و رفت و آمد کارکنان (در مواقع ضروری) به داخل و خارج کارخانه می باشد. ضمن بررسی نوع، تعداد دستگاه، مشخصات، نحوه تأمین، قیمت هر یک، کل هزینه آن برآورد می شود.

تجهیزات و وسایل اداری و خدماتی:

در این قسمت هزینه های تجهیزات و وسایل اداری و خدماتی از جمله اثاثه اداری، لوازم آشپزخانه و رستوران، تلفن، زیراکس، فکس، کامپیوتر، چاپگر، وسایل نظافت و آبدارخانه، تجهیزات بهداری و… برآورد می گردد.

هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده:

با توجه به نوع طرح درصدی از هزینه های سرمایه گذاری ثابت مورد نیاز تا تکمیل به استثنای هزینه های قبل از بهره برداری به منظور پیشگیری از خطای احتمالی محاسبات، رعایت احتیاط و مقابله با افزایش قیمت ها و تغییرات احتمالی تحت عنوان هزینه های پیش بینی نشده در نظر گرفته می شود.

هزینه های قبل از بهره برداری:

هزینه های قبل از بهره برداری شامل هزینه های هزینه های تأسیس و ثبت شرکت ، هزینه های اخذ تسهیلات مالی ، هزینه کارشناسی (۵٫۱ در هزار کارشناسی) و ارزیابی طرح، سود و کارمزد تسهیلات ارزی ، هزینه مطالعات و تحقیقات و مشاوره ، مسافرت و بازدید ، هزینه های دفتر مرکزی ، دستمزد و حقوق کارکنان در طول زمان اجرای طرح ، کارآموزی و آموزش کارکنان ، هزینه تولید آزمایشی هزینه های مشاوره و نظارت بر اجرای طرح و…میباشد

سرمایه در گردش

در طبقه بندی سرمایه در گردش تنها برای یک دوره طرح و براساس هزینه های تولید دوره اول بهره برداری تعیین می شود. این اقلام عبارتند از : مواد اولیه (داخلی و خارجی)،کالای ساخته شده و در جریان ساخت ، مطالبات و تنخواه گردان

زمانبندی اجرای طرح

جهت اجرای طرح به طور هماهنگ، منظم و پیوسته، لازم است در مورد هر یک از عملیات اجرایی مانند کسب مجوزهای لازم و عقد قراردادها، خرید و آماده سازی زمین، عملیات ساختمانی و محوطه سازی، سفارش، خرید و حمل ماشین آلات، نصب و راه اندازی، تأسیسات، استخدام و آموزش کارکنان، بهره برداری آزمایشی، تاخیرهای پیش بینی نشده و غیره، برنامة زمان بندی خاصی تهیه گردد.

هزینه های تولید:

هزینه های تولید براساس پیش بینی تولید در۱۰۰ درصد ظرفیت عملی محاسبه می گردد و برای سالهای قبل از دستیابی به صد در صد ظرفیت با توجه به میزان تولید و هزینه های ثابت و متغیر، تعدیلات لازم اعمال می گردد. در این بخش هزینه های مواداولیه، کمکی و بسته بندی ، حقوق و دستمزد پرسنل اداری و تولید ، هزینه آّب، برق، سوخت و ارتباطات ،تعمیرو نگهداری ،استهلاک ،متفرقه و پیش بینی نشده ۶ درصد به جز استهلاک محاسبه می گردد. جهت بخش موجود در طرح توسعه به طور جداگانه هزینه های فوق محاسبه خواهد شد. در نهایت هزینه های تولید به براساس درصد ثابت و متغیر تفکیک می گردند.

 

جهت مشاوره و تدوین مطالعات بازار و طرح توجیهی فنی-اقتصادی جهت اخذ تسهیلات بانک ملت

د- مطالعه مالی

خلاصه پیش بینی های مالی طرح:

در این بخش مشخصات کلی شرکت شامل نام ، ، شماره و تاریخ ثبت ، سرمایه ، هدف طرح و سپس خلاصه از نتایج مالی شامل پیش بینی حساب سود وزیان ، پیش بینی ترازنامه نسبت های سود ویژه به فروش و حقوق صاحبان سهام در سالهای اول ومبنا ، حاشیه سود ، نرخ بازده داخلی ، دوره برگشت سرمایه گذاری ، نرخ برابر ارز مورد استفاده و مدت زمان بازدپرداخت تسهیلات و نرخ سود تسهیلات ارائه می گردد.

جدول هزینه های طرح و نحوة تأمین منابع آن:

در این بخش جهت تامین هزینه های طرح شامل سرمایه گذاری ثابت و در گردش پیش بینی تامین منابع مالی از محل آورده نقدی و غیر نقدی سهامداران ، سرمایه ، تسهیلات بانکی و غیره می گردد.

بررسی سابقه مالی:

در مورد طرح های توسعه، بازسازی و نوسازی و انتقال ارائه سابقه مالی حسابرسی شده سه سال آخر شرکت الزامی می باشد. چنانچه طرح تأسیس باشد، هزینه های انجام شده طرح طی تراز آزمایشی همراه با یادداشت های توضیحی) حساب های معین) ارائه گردد.

سرمایه در گردش:

محاسبات سرمایه در گردش محاسبه شده در کامفار جهت اولین دوره بهره برداری از طرح در این بخش ارائه گردیده و مبانی محاسبات (تعداد روز جهت هر مورد) نیز ارائه شود.

نسبت های وام دهی:

شامل نسبت های نقدینگی ، نیروی مالی ، فعالیت و سود آوری می باشد که جداگانه محاسبه و در گزارش لحاظ می گردد.

نتیجه و پیشنهاد:

در این بخش با ارائه خلاصه ای از نسبت های مالی طرح ، هزینه های سرمایه گذاری و نحوه تامین در خصوص تسهیلات مورد نیاز طرح پیشنهاد ارائه می گردد.

تجزیه و تحلیل محاسباتی کامفار :

در این بخش خلاصه جداول محاسباتی و نتایج حاصله و حساسیت طرح در ۳ مورد مقایسه ای شامل نوسانات حساسیت به هزینه های سرمایه گذاری طرح ، هزینه های قیمت تمام شده و درآمد (فروش) بهمراه CD متن گزارش و کامفار ضمیمه می گردد.
ارسال کلیه مستندات / منابع / ماخذ بررسیهای انجام شده طرح‌توجیهی بانک ملت از بعد اقتصادی فنی و مالی الزامی است.

برای مشاهده فرم های بانک ها و سازمان های دیگر مانند بانک ملی و بانک تجارت به لینکهای موردنظر مراجعه و یا از قسمت جستجو آنها را بیابید.

در صورت تمایل به تکمیل فرمت طرح‌توجیهی بانک ملت توسط مهندسین مشاور پرجیوا، می توانید فرم سفارش طرح‌توجیهی را تکمیل و یا از راه های ارتباطی در تماس با ما با مشاوران پرجیوا تماس بگیرید.‌

دیدگاهتان را بنویسید